pondělí 25. března 2013

Začínáme

24. března 2013
Postava po 3 měsících bez sportu a zdravé stravy.

Jana je několikaletým příznivcem paleolitického stravování a právě proto přijala o Vánocích naši nabídku zúčastnit se projektu na podporu paleolitického způsobu života v českých podmínkách. Během tři měsíců, kdy nesměla sportovat a měla za úkol pouze nezdravě baštit, si vypěstovala pár špíčků nejen na břiše, ale i na ostatních partiích jako jsou boky, stehna a zadek.Zdroj: http://connect.garmin.com/
Měřeno váhou Tanita BC-1000 Ant+

Nyní je Janiným úkolem vrátit se zpět do "starých kolejí" a za pomoci paleo diety a tréninku zapracovat jak na své postavě, tak na svém zdraví a kondici. Aktuálně začíná na necelých 58 kg. Časem ale pochopíte, že to je pravděpodobně ten nejméně důležitý údaj. Mnohem zajímavější je výše tělesného tuku a svalové hmoty. Zde bude zásadní snaha tělesný tuk snižovat a svalovou hmotu zvyšovat.  Ještě jeden údaj je poměrně zajímavý. Tím je množství viscerálního tuku (tuk obalující vnitřní orgány) na stupnici od jedné do deseti, přičemž hodnota vyšší než 5 představuje reálná zdravotní rizika. K měření viscerálního tuku můžeme použit i obyčejný krejčovský metr, kterým změříme obvod pasu. Zde je hraniční hodnota 80 cm u žen a 94 cm u mužů. Pokud ale tyto dva výsledky porovnáme, je zřejmé, že "domácí" metoda s metrem nebere v potaz množství svalové hmoty a tak ji lze považovat pouze za orientační. Stejně tak je tomu u indexu tělesné hmotnosti BMI.

Zdroj: http://www.womenzone.cz/
Aby bylo zcela zřejmé, jak se Jany postava mění nejen zevnitř ale i zvenku, zaznamenali jsme i její tělesné míry. S nabíráním svalové hmoty bude totiž zcela jistě na váze spíše přibírat i přes to, že centimetry budou ubývat. Držíme palce!