čtvrtek 23. května 2013

První měsíce s paleo dietou


V době, kdy jsem já začínala s paleo dietou, ještě nebylo tolik českých a slovenských webů a podle mě to bylo dobře. Člověk se nezdržoval nepřesnými a mylnými informacemi a s troškou snahy (a znalostí angličtiny) se velice brzy dostal ke správnému zdroji. Tím zdrojem byla především odborná literatura.
Dnes se většina mladých lidí, kterých se kolem palea motá nejvíce, bohužel často informuje jen na webech ostatních paleo jedlíků, kteří mají informace zase jen od dalších paleo přátel a tak vzniká tzv. efekt tiché pošty. Pak se různě dočtete o "sladkém paleu, tučném paleu, mléčném paleou..." (WTF?!) Těch přívlastků bude asi mnoho. Paleo je ale jen jedno. Prostě paleo. Nic víc, nic míň. To je jako byste se zapsali do klubu "černé kávy" a chtěli jste ji s mlékem. Protože vy přeci pijete černou kávu, akorát že si k ní dáváte navíc to mléko, ne? A to nemluvím o házení primal a palea do jednoho pytle.

Abych se ale vrátila ke svým začátkům. Už dávno jsem věděla, že přílohy a pečivo nejsou správná cesta a tak se v mém jídelníčku objevovaly jen výjimečně. Co ale nesmělo chybět, byly cereálie s mlékem ke snídani. Ani ve snu by mě tehdy nenapadlo, že je na nich něco špatného. Doma jsme vždycky měly i nějakou čokoládovou tyčinku na chuť, které jsem prostě nedokázala odolat. Vždy jsem se snažila mít kolem 55 kg. Jak se dostala má váha o kilo výš, věděla jsem, že se musím hlídat, což v mém případě většinou znamenalo vynechání večeře.

Na paleo jsem přecházela postupně. Dojídala jsem zásoby a zároveň nakupovala už jen paleo potraviny. Co se stalo během následujících pár měsíců, jsem opravdu nečekala.

Zdroj: http://www.womenzone.cz/
V té době jsem ještě neměla potřebu zkoumat svou fyzickou schránku tak do hloubky a k měření jsem používala standardní váhu a krejčovský metr. Dnes jsem ale ráda, že mám alespoň nějaké záznamy, které vám mohu ukázat. Během prvních dvou měsíců, jsem se z 56 kg dostala na 52 kg. Takovou váhu jsem neměla od střední školy! A v podstatě jsem pro to nemusela vůbec nic udělat. V té době jsem chodila dvakrát týdně na pilates a jednou týdně jsem koketovala s paleo cvičením. Zatím jsem se ho ale bála, protože mám sklony k rychlému růstu svalové hmoty a já chtěla vypadat spíš jak modelína než jako Rambo.
Během dalších dvou měsíců se má váha ustálila na 51 kg. Na jednu stranu mi vadilo, že na mně všechno oblečení plandá a neměla jsem co na sebe, ale na druhou stranu mi dělalo hrozně dobře, když jsem si mohla koupit o dvě čísla menší džíny. Fakt super pocit! Jenže to mi nestačilo. Paleo cvičení mě začalo bavit a já se rozhodla, že se pokusím přidat k mé "dokonale" štíhlé postavě ještě pekáč buchet na břiše (vždycky jsem ho záviděla svému bratrovi). O tom ale až příště.


Krásný den všem,Pokud se vám článek líbil, klikněte na "To se mi líbí".
Máte-li k tomuto tématu nějaké dotazy či připomínky, zanechte mi svůj komentář.