čtvrtek 13. června 2013

První měsíce s paleo tréninkem

Když máte za sebou nějaký úspěch, okamžitě vás to motivuje stanovit si nový cíl. Tím mým bylo krásně vyrýsované břicho. Začala jsem tedy naplno cvičit paleo, tzn. posilování s vlastní vahou, posilování se zátěží, anaerobní cvičení, vytrvalost atd. Velice rychle přišly první úspěchy v podobě neuvěřitelně zvýšené kondice. Zároveň se ale stal přesný opak toho, čeho jsem se snažila dosáhnout. Místo toho, abych na své štíhlé postavě začala pozorovat krásně zpevněné partie, viděla jsem jen tuk! Oblečení, které jsem si sotva koupila a ještě si ho nestačila užít, mi už začínalo být dost malé a těsné mi bylo vlastně i to původní. Tou dobou jsem začala propadat panice a vůbec jsem netušila, co s tím. Na jednu stranu jsem si říkala, že přeci dělám všechno správně, na druhou stranu jsem ale neviděla vytoužený výsledek.

Zdroj: http://www.womenzone.cz/

Bylo léto, člověk měl dost sportovních aktivit a tak jsem náročné každodenní trénování vzdala. Mezitím jsem ale sportu propadla a měla jsem chuť se i v této oblasti posunout trochu dál. Již od raného dětství jsem vrcholově sportovala, takže to byl vlastně jen návrat k tomu, co jsem v sobě měla zakořeněné. Po létě jsem si udělala trenérský kurz a konečně začala chápat všechny souvislosti. Vrátila se mi ztracená motivace a já se znovu pustila do cvičení. Velice brzy jsem se dostala do stádia, kdy jsem si nemohla obléknout nic jiného než  legíny (ještě že byly zrovna v kurzu) nebo tepláky. Má váha vystřelila podstatně výš, než kdy před tím. Když jsem viděla, k jakým změnám u mé postavy dochází, vzdala jsem nákup dalšího nového oblečení a rozhodla se vytrvat, dokud se mé tělo nestabilizuje.

Skinny-fat

Nevím, zda jste se někdy s pojmem "skinny-fat" setkali. Možná by se dal volně přeložit, jako "hubený tlusťoch". Je to typ postavy, která v oblečení vypadá pěkně štíhle, ale bez oblečení je vidět, že je vše povislé a neforemné. Tato osoba má totiž velice málo svalové hmoty, za to ale poměrně dost tuku. Zjednodušeně by se dalo říct, že tam, kde by měly být svaly, je schovaný tuk. Proto takový člověk vypadá štíhle i přes to, že je poměrně dost tučný.
Nemohu říct, že bych já byla někdy skinny-fat, ale vlastně něco podobného se stalo i mně. Dokud jsem cvičila tak, abych se jen udržela ve formě, tak jsem byla celkem hezky štíhlá. Když jsem se ale dala do pořádného posilování, kdy jsem s těžkými váhami nešetřila, mé svaly začaly růst a vytlačovat na povrch všechen schovaný tuk. To byl důvod, proč jsem si najednou připadala tak hrozně tučná. Díky svému nově nabytému vzdělání jsem už chápala, že je potřeba vydržet a že i když to tak nevypadá, tak výsledky se dostaví. Stačili 3 měsíce a já už viděla, jak se to začíná rýsovat. Sice jsem stále neoblékla své sotva nošené uzoučké džíny, ale už to nebylo kvůli tukům, ale kvůli poctivě budovaným svalům.

Dnes už vím, že není důležitá velikost oblečení, ale to jak dobře se cítím, jakou mám kondici a jak mé tělo vypadá, když se svléknu do plavek.

Krásný den všem,Pokud se vám článek líbil, klikněte na "To se mi líbí".
Máte-li k tomuto tématu nějaké dotazy či připomínky, zanechte mi svůj komentář.