středa 22. ledna 2014

Novoroční zúčtování

Přelom roku je vždy časem zúčtování. Bilancujeme, jak se nám dařilo v roce minulém, čeho jsme dosáhli a v čem jsme pohořeli. Můj rok 2013 byl plný změn, nových výzev a zkušeností. I v paleo dietě se toho pro mě dost změnilo. Konečně jsem našla styl, který mému tělu nejvíce vyhovuje. Celkově jsem tedy dost spokojená. Jen ten konec roku mi dal opět zabrat.

V mém kalendáři začínají Vánoce už v listopadu, kdy se většinou vracím do Čech a začíná kolotoč mezi návštěvami příbuzných, narozeninovými oslavami (celá rodina máme narozeniny v tomto období), vánočními večírky i běžnými setkáními s přáteli.
Ačkoliv celý rok abstinuji, v tuto předvánoční dobu tu a tam nepohrdnu sklenkou dobrého bílého vína. Tučnější masa (a to rozhodně ne z volných chovů) začínají už Svatomartinskou husou a končí Svatoštěpánskou kachnou. Do toho se začíná péct cukroví (samozřejmě paleo) a na Štědrý večer nesmí chybět bramborový salát. A ačkoliv jsem se zase až tak moc nehřešila, příjem cukrů a tuků se o dost zvýšil. Na druhou stranu jsem v tomto shonu nebyla téměř schopná cvičit. Když jsem se dostala do tělocvičny jednou týdně, tak to byl úspěch. To celé se opět projevilo na mých tukových zásobách, takže mám tento rok opět o zábavu postaráno.

Měření 
St, 1. ledna 2014
Hmotnost
58,7 kg
Tělesný tuk
28,5 %
Voda v těle
49,6 %
Kostní hmota
2,1 kg
Svalová hmota
39,8 kg
Hodnocení fyzické kondice
5
Viscerální tuk
3
Metabolický věk
27

Aktuálně jsem na 21denním detoxu a opět jsem se vrhla na cvičení, tak věřím, že se do měsíce ta čísla trošku zlepší a hlavně, že já se budu cítil lépe.

Ke konci roku jsem si také zašla na odběry krve a můžeme je tedy porovnat s těmi z dubna. Nechala jsem si otestovat jen cukr a srážlivost krve (cholesterol nepovažuji za důležitý) a výsledky jsou úžasné. V dubnu 2013 mi naměřili 4,25 mmol/l. O osm měsíců později jen 3,7 mmol/l, přičemž referenční hodnoty koncentrace cukru v krvi se pohybují mezi 3,9 - 5,5 mmol/l. Nevím, zda si vzpomínáte, že jsem si musela v dubnu nechat opakovat testy na srážlivost krve, jelikož jsem měla příliš vysoké hodnoty, které by se měly pohybovat mezi 0,8 - 1,2 R. Mně tenkrát naměřili 1,35 R a při opakovaném testu 1,18 R. Aktuálně se tato hodnota snížila na 1,03 R, což je skvělá zpráva.

Jak je vidět, paleo dieta z pohledu zdraví funguje perfektně, ale to neznamená, že nemůžete nějaké to kilo i přibrat, pokud si nebudete dávat pozor na množství přijaté potravy. I mně teď nezbývá než omezit příjem cukrů na minimum, abych své tělo trošku pročistila a odlehčila.

Krásný den všem,Pokud se vám článek líbil, klikněte na "To se mi líbí".
Máte-li k tomuto tématu nějaké dotazy či připomínky, zanechte mi svůj komentář.