pátek 28. února 2014

CrossFit Games Open 2014

A je to tady! Den, na který celá crossfitová komunita čekala celý rok. CrossFit Games Open 2014!
Že nevíte, o co jde? Crossfit v současné době představuje ohromnou komunitu lidí. Ovšem jen malá hrstka z nich je na takové úrovni, že je schopná v tomto všestranném sportu závodit. No a pro nás ostatní jsou každý rok vyhlášeny otevřené hry, kde si můžete porovnat síly s ostatními amatéry.

Jak to funguje?

Stačí se zaregistrovat na oficiálních stránkách her a zaplatit příslušný poplatek. Každý pátek, počínaje dneškem a konče 28. března, je vyhlášena nová sestava, kterou je potřeba odcvičit. Pak už jen stačí poměřit si výsledky s ostatními crossfitery z celého světa. Minulý rok jich bylo 138 tisíc. Letos je očekávaná účast kolem 200 tis. závodníků.

Proč se CrossFit her účastnit?

  1. Je to skvělá příležitost, jak zjistit, jak na tom jste v celosvětovém měřítku. Možná jste v Crossfitu úplný začátečník, možná ani neuzvednete předepsanou váhu, ale je fajn to zkusit. Takových začátečníků je po celém světě spousta a možná vás dokonce překvapí, že i tak nebudete poslední. A až příští rok celou sestavu bez problému odcvičíte, budete patřičně hrdý, protože si vzpomenete na letošní rok, kdy to nebylo ve vašich silách.
  2. Je to úžasná motivace. Soutěživost, kterou to ve vás vyvolá vás může motivovat celý rok až do dalších her. Už budete znát své možnosti, budete vědět, jak si stojíte oproti ostatním a budete mít na čem pracovat. Nejlepších výsledků dosáhnete jen tvrdou prací, která je podpořena správnou motivací.
  3. Crossfit je kromě tvrdé práce především komunita a vy jste její součástí. A není to jen o vaší tělocvičně. Jste součástí celé mezinárodní skupiny lidí, kteří mají stejný zájem a baví je to samé, co vás. Účastí na hrách si uvědomíte, jak je skvělé být součástí této komunity, připomenete si důvody, proč Crossfit děláte a hlavně si užijete pětitýdenní zábavu a vzrušení.

Dnešní workout:

10-minute AMRAP: 
30 double-unders 
15 power snatches, 75 / 55 lb.Já sama se bohužel těchto skvělých her nezúčastním, jelikož budu v tomto období dost na cestách a zvládnu odcvičit jen první dva týdny. I tak se ale těším, že si své výsledky porovnám s ostatními. Výsledková listina je totiž volně přístupná. I bez registrace tedy uvidím, jak na tom přibližně jsem.

Hezkou zábavu všem přeje,Pokud se vám článek líbil, klikněte na "To se mi líbí".
Máte-li k tomuto tématu nějaké dotazy či připomínky, zanechte mi svůj komentář.