středa 12. února 2014

Můj 21denní detox

Konečně mám za sebou svůj první 21denní detox. Nemohu říct, že to bylo úplně snadné a že jsem za celé tři týdny ani jednou nezhřešila. Dnes ale vidím, že to opravdu stálo za to. Do programu jsem vstoupila především proto, že jsem chtěla své tělo očistit po vánočních svátcích. Jelikož jsem v tu dobu ani nesportovala, cítila jsem se celkově hrozně. Svůj 21denní detox jsem začínala zároveň s Crossfitem, takže o to to bylo náročnější. Silové tréninky vyžadují pořádnou porci jídla a občas bylo těžké odolat. Obzvláště druhý týden jsem jedla poměrně hodně. Energii jsem doplňovala velkým množstvím masa a kokosu, což jsem ve třetím týdnu omezila, jelikož jsem nechtěla na detoxu přibrat. To by byl trošku paradox.


Moje startovací hodnoty:


Měření 
Po, 20. ledna 2014
Hmotnost
58,7 kg
Tělesný tuk
28,5 %
Voda v těle
49,6 %
Kostní hmota
2,1 kg
Svalová hmota
39,8 kg
Hodnocení fyzické kondice
5
Viscerální tuk
3
Metabolický věk
27

Obvod přespaži: 28 cm
prsa: 91 cm
břicho: 88 cm
hýždě: 98 cm
stehno: 59 cm

Moje cílové hodnoty:


Měření
Po, 10. února 2014
Hmotnost
56,9 kg
Tělesný tuk
26,8 %
Voda v těle
50,7 %
Kostní hmota
2,1 kg
Svalová hmota
39,5 kg
Hodnocení fyzické kondice
5
Viscerální tuk
2
Metabolický věk
23

Obvod přespaži: 28 cm
prsa: 90 cm
břicho: 85 cm
hýždě: 96 cm
stehno: 58 cm

Ze "zakázaných" potravin jsem měla akorát každý víkend 1 hrst oříšků, 1 hrst jahod a 1 jablko. To jablko a oříšky mě mrzí, ale když jste ve společnosti lidí, kteří se tím ládují od rána do večera, i nejpevnější vůle se snadno zlomí. Kdyby se člověk mohl zavřít na tři týdny do jeskyně, bylo by to jiné.

Každopádně v mém případě 21denní detox zafungoval výborně. Důležité je, že jsem si opět navykla na určitý režim v jídle a i když jsem si okamžitě udělala "sacharidový den", tak jsem se tak nějak přirozeně vrátila k masu a zelenině. Oříšky, o kterých byly v podstatě celé Vánoce, už nevyhledávám a každé jablko, do kterého se nyní zakousnu, mi přijde nepřirozeně sladké. Fyzicky se cítím naprosto výborně. Důležitou roli zde ale sehrál i sport, bez kterého není cesta ke zdraví nikdy kompletní.

21denní detox vřele doporučuji a věřím, že když jsem ho zvládla já, tak ho zvládne i každý z vás. Pamatujte, že jsou to pouhé tři týdny.

Krásný den všem,Pokud se vám článek líbil, klikněte na "To se mi líbí".
Máte-li k tomuto tématu nějaké dotazy či připomínky, zanechte mi svůj komentář.