úterý 4. března 2014

První týden Crossfit Open 2014 je za námi

I když je teprve úterý, můžeme považovat první týden za uzavřený. Všichni už docvičili a zaznamenali své výsledky. Teď už jen nervózně čekáme, co přinese týden příští. Ale to se dozvíme zase až v pátek a tak by mě teď zajímalo, jak na vás první sestava zapůsobila?

Musím přiznat, že mě trochu překvapila. Crossfit jako takový dělám teprve od ledna 2014. Před tím jsem kombinovala kettlebelly s posilováním s vlastní vahou a powerliftingem jsem se zabývala jen okrajově.
Jakožto nováček na Open Games jsem se docela bála, že se sestava bude skládat z cviků, které jsou nad mé možnosti, jako je například muscle-up, kdy se ze shybu musíte dostat až nad hrazdu, nebo že bude předepsaná váha, kterou ani nezvednu ze země. To se naštěstí nestalo. Power snatch (silový trh) běžně cvičím s 27 kg, takže 25kg činka mi přišla v pohodě, a i v double-unders (dvojitý přeskok přes švihadlo) se postupně zlepšuji. Plná optimismu a s jasným cílem 3 až 4 koleček jsem se pustila do cvičení. A ejhle! Přeskoky mi nešly tak čistě, jako při tréninku a neustálým zastavováním jsem jenom ztrácela čas. Když přišla na řadu činka, byla jsem už poměrně dost zadýchaná a po třetím vysilujícím trhu jsem začala tušit, že to nebude až taková legrace!Nakonec jsem odcvičila necelá tři kolečka, což mě zrovna nepotěšilo, ale alespoň vím, kde jsou mé slabiny. Se svými 124 body jsem se zařadila na 53099 místo z celkem 71310 žen po prvním týdnu. A jsem docela ráda, že už to mám za sebou. 

Krásný den všem,Pokud se vám článek líbil, klikněte na "To se mi líbí".
Máte-li k tomuto tématu nějaké dotazy či připomínky, zanechte mi svůj komentář.